Epidemie chřipky pokračuje na celém území ČR
Domů » Epidemie chřipky pokračuje na celém území ČR
 
14.01.2017 18:29    Komentářů: 0    RubrikyRubriky: Praktický lékař      Štítky:

„Nejnovější údaje Státního zdravotního ústavu potvrzují, že stále trvá plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Dominujícím původcem zůstává virus chřipky typu A/H3N2,“ uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Ve 2. kalendářním týdnu se celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky v ČR téměř nezměnila, je na úrovni 1 538 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje mírný vzestup o 0,7 %. Nemocnost se nadále zvyšuje v kategorii školních dětí (6-14 let) a mladých dospělých (15-24 let).

Nejvyšší počty nemocných jsou hlášeny z krajů Jihomoravského, Zlínského, Plzeňského, Olomouckého, Moravskoslezského a Libereckého.

Národní referenční laboratoř pro chřipku a oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s krajskými hygienickými stanicemi vývoj nemocnosti i nadále monitorují.

„I nadále platí doporučení pokud možno se vyhýbat větším uskupením lidí a ve zvýšené míře dbát na dodržování základních hygienických pravidel, tedy kýchat do kapesníku či si po cestě hromadnou dopravou vždy umýt ruce. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně, infekci nepodceňujte a nešiřte dál – je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu dále šířit,“ upozorňuje Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Co se týká situace v Evropě, je ve fázi plošné epidemie chřipky stále celý kontinent. Polsko a Slovensko hlásí lokální epidemie.

 
Komentáře
Řadit podle: 
Na stránku: 
 
  • Zatím zde nejsou žádné komentáře. Pro přidání komentáře musíte být přihlášen(a). Přihlašte nebo zaregistrujte se prosím.
Hodnocení
0 hlas(ů)
Najdete na portále
reklama
možnosti
 
 
 
 
 
 
22.03.2017 23:03    Komentáře: 0    Rubriky: Urologie      Štítky:

Jak o své urologické zdraví lépe pečovat radí veřejnosti odborníci z České urologické společnosti.

 
 
 
corner spacer corner
spacer
poll up
pool down
spacer
corner spacer corner
30.10.2012 22:31