Podpořme darování kostní dřeně – kampaň Policie České republiky

Český národní registr dárců dřeně (ČNRDD), jehož programem je soustavně budovat funkční databázi dobrovolných dárců kostní dřeně a jejím prostřednictvím pomáhat uskutečňovat nepříbuzenské transplantace dřeně maximálnímu počtu nemocných, zintenzivnil spolupráci s Policií ČR s cílem získat nové dobrovolníky pro zápis z řad policistů a policistek.

„Jsme si vědomi potenciálu, který policie pro registr dárců kostní dřeně má. V současné době slouží u policie téměř 17 tisíc policistů a policistek ve věku do 35 let, kteří jsou tou nejvhodnější potenciální skupinou dárců dřeně. Naší snahou je motivovat nebo alespoň přimět k zamyšlení co nejvíce těchto mladých, zdravých a silných lidí k zápisu do registru,“ uvedl k hlavním důvodům zahájení kampaně první náměstek policejního prezidenta plk. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý.

„Naše kampaň je postavena na tvářích a příbězích dárců z řad našich policistů a policistek, kteří našli tu odvahu a čas… Zaregistrovali se a nebáli se pomoci zachránit život jinému člověku po té, když byli vytipováni jako vhodní dárci. A právě na jejich příkladu a odvaze jsme se rozhodli motivovat další kolegy, aby se nad pomocí lidem, kteří trpí leukémií a dalšími zákeřnými nemocemi krvetvorby, při nejmenším zamysleli. Jsem přesvědčen, že tato kampaň, nad níž jsem ještě z pozice policejního prezidenta převzal záštitu, má v současné době své pevné místo. Věřím, že žijeme ve světě a v čase, kde pomáhat druhým a potřebným má pořád smysl,“ řekl patron kampaně brig. gen. Mgr. Martin Červíček.

AUDIO: „Podpořme darování kostní dřeně“-kampaň představí ředitel registru Daniel Pagáč a brig.gen.Martin Červíček.

 

„Policisté jsou pro nábor do našeho registru ideální. Jsou to převážně mladší ročníky všeobecně zdravých lidí. Navíc je pro ně normální udělat něco pro člověka, který se ocitne v nouzi. Učiní tak, kdykoliv je to třeba, i za cenu vlastního nepohodlí,“ vysvětluje důvod spolupráce s Policií ČR ředitel ČNRDD Mgr. Daniel Pagáč, MBA.

AUDIO: Své příběhy o darování kostní dřeně  sdělí policisté Jiří Rychlovský a Eva Ulmová.

 

U nás onemocní ročně stovky lidí včetně dětí nejzávažnějšími chorobami obranyschopnosti a krve. Pro mnohé z nich bývá jedinou šancí na záchranu života transplantace kostní dřeně. Dobrovolní dárci krve, krevní plazmy a kostní dřeně dávají jiným naději na život.

AUDIO: Kostní dřeň a naději pro život věnoval i policista Jiří Šiler.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář