Rozhovor s lékařkou Lenkou Faltovou o odstraňování tetování
Odstraňuje nejen tetování a nepovedený permanentní make-up, ale také omlazuje. A poradí si i s pigmentovými a stařeckým skvrnami. Navíc vyžaduje méně návštěv a sezení u specialisty, a tak šetří čas i peníze. Taková je novinka mezi lasery. Jako jediná v Česku má nejmodernější verzi tohoto typu laseru renomovaná pražská klinika LaserPlastic.
Šárka Málková oslovila lékařku Lenku Faltovou, jak se odstraňuje tetování?
Laserová novinka omlazuje kůži
Nový laser podporuje tvorbu kolagenu v podkoží. Kůže je pak světlejší, pružnější a pevnější. A pigmentové i stařecké skvrny díky přístroji mizí. Laser disponuje totiž unikátní frakční koncovkou, dosud dostupnou jen pro pikosekundové lasery. Používá se tak i na účinné laserové omlazení pokožky, tzv. rejuvenaci, a na léčbu jizev.
Víte že…?
Američané patří k národům, které se nejvíc nechávají tetovat: odhaduje se, že ozdobu na holém těle nosí každý pátý dospělý člověk v USA. Podle všeho ale začínají patřit i k těm, kteří toho následně nejvíc litují. V poslední době totiž roste množství těch, kteří si tetování nechávají opět odstranit, napsala agentura AFP. Mnozí lidé si přejí „okrasu“ odstranit proto, aby ji na nich neviděly vlastní děti a neinspirovaly se tím. Dalším častým důvodem je, že kvůli příliš viditelným tetováním by mohli mít problémy se zaměstnavatelem.
Pigmentové skvrny se vyskytují více u disponovaných jedinců, u žen (například v těhotenství) nebo u lidí po 40 roku věku. Někdo se s nimi nesetká vůbec, zato někoho pronásledují už od mládí. Objevují se často v obličeji a na hřbetech rukou. Důvodů, proč vznikají, je více. Snad největší podíl na jejich vzniku má častý pobyt na slunci.